Politike

“Lëreni të qetë Etildën”, djali i Berishës hyn në debat: Ka të drejtë të flejë më gjithë delegacionin

 • Faturat e kripura të hotelit, Gjonaj: Me 700 euro fjeta dy netë, shpenzimet janë për të gjithë delegacionin
 • Berisha ka bërë një status ironik në rrjetet sociale.
  Featured image of article: “Lëreni të qetë Etildën”, djali i Berishës hyn në debat: Ka të drejtë të flejë më gjithë delegacionin Shkelzen Berisha dhe Etilda Gjonaj

  TIRANË– Ndërkohë që orët e fundit rrjetet scoiale po gëlojnë nga reagimet për faturat e kripura të ministres së Drejtësisë, Etilda Gjonaj, djali i ish-kryeministrit Sali Berisha, Shklëzeni ka zgjedhur të bëjë ironi.

  Në një status në profilin e tij në Facebook, Shkëlzeni shkruan se Etilda Gjonaj duhet lënë e qetë.

  Lereni te qete Etilden! Eshte e drejta e saj te kaloje naten me gjithe delegacionin ne nje dhome,”– shkruan djali i Berishës, bazuar në reagimin e vetë ministres.

  Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

  Në një status në rrjetet sociale, Gjonaj shkruante se shpënzimet e udhëtimeve luksoze kanë qenë për të gjithë delegacionin, ndërkohë që rezervimi ishte për një dhomë.

  Pikërisht nga kjo gjë është nisur edhe Berisha për thumbimin e tij.

  (f.m/dosja.al)

  2 Komente në ““Lëreni të qetë Etildën”, djali i Berishës hyn në debat: Ka të drejtë të flejë më gjithë delegacionin

  1. Sa turp kur flet ti qe ske punuar asnje dite ne jeten tende.Nuk jam me asnje parti dhe sme intereson se cfare bejne ,por kjo mund te jete e vertete.sepse ti si punonjes i nje kompaniedhe shkon per nevojat e saj diku dihet qe kompania i paguan njeheresh te gjitha dhomat qe merr ne ate hotel.Prandaj perdore pak trurin jo per gje por si bos qe je duhet te dishe pak nga financat dhe menaxhimet e nje kompanie.

   • Nese paguhet nje fature (bill) atehere jane te detajuara numri i dhomave, sherbimet ne dhome, koha e qendrimit, etj. Absolutisht nuk mund t’i faturohet pagesa vetem nje dhome nese jane perdorur disa te tilla. Me vjen shume keq per faktin qe shqiptaret ne vend qe te revoltohen e reagojne per perdorimin abuziv te parave te buxhetit pa kriter revoltohen me komentet qe bejne njeri apo tjetri kushdo qofte.
    Me sa duket me shqiptaret e mentalitetin e sotem SHQIPERIA nuk do ndryshoje kurre. Fatkeqsisht shqiptaret jane mesuar te nderojne llumin.

  Shto Koment