Aktualitet

Lëkundje të fortë tërmeti, epiqendra në Greqi, “dridhjet” ndjehet në Korçë, Elbasan e Durrës

Edhe pse epiqendra ka qenë në shtetin fqinjë, lëndjet janë ndjerë edhe në qarkun e Korçës, me konkretisht në Bilisht dhe Ersekë.
Featured image of article: Lëkundje të fortë tërmeti, epiqendra në Greqi, “dridhjet” ndjehet në Korçë, Elbasan e Durrës

GREQI– Tërmet pranë juglindjes së vendit! Lëndundje toke me magnitudë 4.7 ballë të shkallës Rihter janë ndjerë në Bitola të Greqisë. Edhe pse epiqendra ka qenë në shtetin fqinjë, lëndjet janë ndjerë edhe në qarkun e Korçës, me konkretisht në Bilisht dhe Ersekë.

Sipas të dhënave të ESMC-së, lëkundjet në Shqipëri janë ndjerë në Elbasan por edhe në Durrës. Po ashtu mësohet se thellësia e lëkundjeve ka qenë 5 kilometra.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(k.m/dosja.al)

Shto Koment