Rajoni

Lëkundje të forta nga tërmeti në Greqi, tërmeti ndjehet edhe në Korçë (Epiqendra)

Sipas Institutit Sizmologjik Euro-Mesdhetar, i cili regjistroi tërmetin, thellësia e lëkundjeve ka qënë 11 kilometra.
Featured image of article: Lëkundje të forta nga tërmeti në Greqi, tërmeti ndjehet edhe në Korçë (Epiqendra) Foto ilustruese

GREQI– Lëkundet toka në Greqi. Një tërmet më një magnitudë prej 4.2 të shkallës Rihter është ndjerë pasditen e sotme 10 km në veri të Klitos dhe 25 km në Kozan.

Sipas Institutit Sizmologjik Euro-Mesdhetar, i cili regjistroi tërmetin, thellësia e lëkundjeve ka qënë 11 kilometra.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Deri më tani nuk ka raportime për persona të lënduar në njerëz edhe pse lëkundjet e tokës kanë zgjatur për disa sekonda. Lëkundjet e janë ndjerë edhe në zonën e Korçës për shkak të afërsisë.

(k.m./dosja.al)

Shto Koment