Aktualitet

Lëkundet sërish toka shqiptare, ja ku ishte epiqendra e tërmetit

Një tërmet i vogël me magnitudë 3 ballë u regjistrua mbrëmjen e sotme 4 km larg Librazhdit.
Featured image of article: Lëkundet sërish toka shqiptare, ja ku ishte epiqendra e tërmetit Foto ilustruese

LIBRAZHD– Lëkundje të lehta tërmeti  , janë regjistruar mbrëmjen e sotme në vendin tonë Sipas Qendrës Europiane dhe Mesdhetare për Tërmetet EMSC, epiqendra e tërmetit ishte 4 km larg qytetit të Librazhdit.

Tërmeti ishte me magnitudë 3 ballë dhe me thellësi 10 km.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Termeti

Gjatë muajve të fundit janë regjistruar dhjetëra lëkundje tërmeti në qytetin e Korçës, ku më e forta ishte 4 ballë. Ndërkohë më 26 nënëtor Shqipëria u trondit nga një tërmet shkatërrues 6.4 ballë. Si pasjë e lëkundjeve të forta,  humbën jetën 51 persona, të cilët u bllokuan nën rrënoja, ndërsa u shkatërruan qindra shtëpi.

(g.sh./dosja.al)

Shto Koment