Bota

Lëkundet sërish Greqia, tërmet 4.5 Rihter në Zakynthos

Një tërmet i shkallës 4.5 Rihter ndodhi pas 01:30 në zonën detare 60 kilometra në jug-perëndim të Zakynthos.
Featured image of article: Lëkundet sërish Greqia, tërmet 4.5 Rihter në Zakynthos Harta e zonës detare, 60 km në jug-perëndim të Zakynthos

GREQI- Lëkundet përsëri Greqia. Një tërmet i shkallës 4.5 Rihter ndodhi pas 01:30 në zonën detare 60 kilometra në jug-perëndim të Zakynthos.

Sipas Institutit Gjeodinamik, thellësia fokale përcaktohet në dy kilometra dhe koha e saktë e regjistrimit ishte 13:36. Qendra Sizmologjike Euro-Mesdhetare vlerëson madhësinë e tërmetit në 4.5 Rihter. Siç është raportuar nuk ka raportuar lëndime.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ditën e djeshme një tjetër tërmet 3.9 ballë i shkallës Rihter u shënua në verilindje të Selanikut. Greqia ditët e fundit është përfshirë nga disa tërmete të njëpasnjëshme, të cilat kanë sjell panik tek banorët.

(a.m/dosja.al)

Shto Koment