Politike

Legalizimi i hashashit, këtë legjislaturë apo tjetrën? Rama i qartë: Kur të jetë gati, këtu më keni deri 2025

VIDEO
Më tej kreu i qeverisë deklaroi se dhe për pesë vitet e ardhshme do jetë në pushtet, duke na lënë të kuptojmë se përgjatë këtyre viteve do të bëhet dhe legalizmi i hashashit. 
Featured image of article: Legalizimi i hashashit, këtë legjislaturë apo tjetrën? Rama i qartë: Kur të jetë gati, këtu më keni deri 2025 Edi Rama

TIRANE- Gjatë konferencës së mbajtur ditën e sotme në kryeministri, Edi Rama foli dhe për legalizmin e hashashit për të cilën u shpreh se do bëhet mirëpo kurlegjislatura të jetë gati.

Më tej kreu i qeverisë deklaroi se dhe për pesë vitet e ardhshme do jetë në pushtet, duke na lënë të kuptojmë se përgjatë këtyre viteve do të bëhet dhe legalizmi i hashashit.

‘Do ta bëjmë kur të jetë gati. Legjislatura s’ka mbaruar akoma. Këtu më keni ta paktën deri në 5 vjet.‘- u shpreh Rama.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Deklarata u bë ditën e sotme në një konferencë për shtyp. Kryeministri Edi Rama foli edhe për ekonominë e vendit dhe projekte të qeverisë së tij. Në fjalën e tij, Rama premtoi rritje të pagës minimale, dhe mohoi se do të hapen kaziontë. Sa i përket legalizimit të kanabisit, kreu i qeverisë u shpreh se do ta miratojë kur të jetë gati.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment