Sport

“Le të shkojmë në Wembley”, Mancini shton presionin e sheh finalen në horizont: Unë kam besim!

Gjithçka është gati për debutimin e Italisë në Euro 2020 kundër Turqisë. "Do të jetë një ndeshje e vështirë me shumë presion sepse do të jetë ndeshja hapëse e turneut - tha fillimisht trajneri
Featured image of article: “Le të shkojmë në Wembley”, Mancini shton presionin e sheh finalen në horizont: Unë kam besim! Roberto Mancini

ITALI-Gjithçka është gati për debutimin e Italisë në Euro 2020 kundër Turqisë. “Do të jetë një ndeshje e vështirë me shumë presion sepse do të jetë ndeshja hapëse e turneut – tha fillimisht trajneri Roberto Mancini -. Unë kam besim. Ne duhet të përpiqemi të argëtohemi dhe të argëtohemi, por duhet te kemi me shumë respekt për Turqinë.” “Le të shkojmë në finalen e Wembley dhe pastaj do të shohim,” shtoi ai.”

Në lidhje me letrën që tekniku i Italisë ka shkruar dhe publikoi në mediat sociale në prag të debutimit të tij, Mancini ka shpjeguar: “I drejtohej sportistëve, por edhe italianët në përgjithësi, sepse në këto raste përfshihen të gjithë, madje edhe ata që normalisht nuk ndjekin futboll.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Pas gjithë asaj që kaluam, është koha të kthehemi për t’u dhënë kënaqësi njerëzve. Për t’i argëtuar ata për nëntëdhjetë minuta. Ndeshja e parë është gjithmonë më e vështira, por ne duhet të jemi të lirë mendërisht pa menduar për gjëra të tjera”.

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment