Rajoni

“LDK-ja më ka mbyllur çdo derë”/ Vjosa Osmani konfirmon se do të krijojë një parti të re

Vjsoa Osmani theksoi se po shikon mundësinë për të krijuar një parti të re. Ajo tha më tej se LDK-ja, ku edhe është rritur i ka mbyllur çdo derë.  
Featured image of article: “LDK-ja më ka mbyllur çdo derë”/ Vjosa Osmani konfirmon se do të krijojë një parti të re Vjosa Osmani

KOSOVË-  Vjosa Osmani përfundimisht nuk do jetë më pjesë e Lidhjes Demokratike të Kosovës. Së fundmi, ajo ka pranuar se ka shumë kontradita me ish-partinë e saj, të cilën e ka akuzuar për mosbashkëpunim dhe mosmbajtje të parimeve.

“Në një Kosovë që për 20 vjet ka degraduar, ku njerëzit mendojnë si të ikin, duhet ta kemi të qartë se kemi të bëjmë me dy pole të kundërta. Kurdo që mbahen zgjedhjet e ardhshme, duhet të ketë një ndarje të qartë ndërmjet një grupi të njerëzish që janë kapës të shtetit dhe të njerëzve që kanë vullnet e guxim që ta largojnë kapjen e shtetit. Ky është kualifikimi i dokumenteve të BE-së për një shtet të kapjes, krimit e korrupsionit në nivelet më të larta qeveritare”, është shprehur ajo në “Kanal10”.

Por kështu, ajo theksoi se po shikon mundësinë për të krijuar një parti të re. Ajo shtoi më tej se prioritet kryesor duhet të jetë se si të shpëtohet vendi nga gjendja aktuale.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“LDK-ja ku jam rritur ma ka mbyllur çdo derë dhe tash ajo angazhohet në një fushatë denigruese dhe përdorin gjuhë të turpshme. Unë duhet t’i shqyrtoj mundësitë e mia për angazhim politik, por jo të aderoj në një parti tjetër, por të shikohet nëse ka mundësi të krijohet një parti e re”,  tha Osmani.

J.V/Dosja.al 

Etiketa:

Shto Koment