Rajoni

“LDK favorit kryesor për t’i fituar zgjedhje”/ Hoti tregon a do të jetë kandidat për kryeminisër, hedh ‘kunja’ ndaj Albin Kurtit: Ajo që bëmë ne për 6 muaj ai se bëri në një mandat të plotë

Po ashtu ai tha se partia e tij ka shumë mundësi t’i fitojë këto zgjedhje, sakaq ka hedhur dhe kunja për ish-Kryeministrin, ku tha se punët që i ka kryer qeveria e tij, ajo e Albin Kurtit nuk mund t’i kryente për një mandat të plotë.
Featured image of article: “LDK favorit kryesor për t’i fituar zgjedhje”/ Hoti tregon a do të jetë kandidat për kryeminisër, hedh ‘kunja’ ndaj Albin Kurtit: Ajo që bëmë ne për 6 muaj ai se bëri në një mandat të plotë Avdullah Hoti

KOSOVË– Avdullah Hoti ka thënë se Lidhja Demokratike e Kosovës ende nuk ka vendosur për kandidatin për kryeministër, në zgjedhjet që e jashtëzakonshme që do të zhvillohen në Kosovë. Po ashtu ai ka thënë se ende nuk dihet nese ai vetë do të jetë kandidat për Kryeministër në zgjedhjet që priten të mbahen në fillimin e vitit 2021.

Po ashtu ai tha se partia e tij ka shumë mundësi t’i fitojë këto zgjedhje, sakaq ka hedhur dhe kunja për ish-Kryeministrin, ku tha se punët që i ka kryer qeveria e tij, ajo e Albin Kurtit nuk mund t’i kryente për një mandat të plotë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

 “Nuk mund të them se jam unë, ende jemi duke zhvilluar biseda brenda LDK-së, kemi procedura të brendshme. E mira është që brenda LDK-së ka disa emra, secili më i mirë se tjetri, që mund t’i prijnë kësaj gare. Ne jemi favorit kryesor për t’i fituar zgjedhje. Nesër do kem një paraqitje për 6,7 muajt e qeverisjes, janë punë që një qeveri sikur ajo para neve për një mandat të plotë nuk do të mund t’ kryente. Nesër do kem një paraqitje për 6,7 muajt e qeverisjes, janë punë që një qeveri sikur ajo para neve për një mandat të plotë nuk do të mund t’ kryente”– ka thënë ai për mediat e Kosovës.

(a.k.dosja.al)

Shto Koment