Rajoni

LDK dhe VV-ja drejt një koalicioni? Isa Mustafa: Do takohemi me Albinin për të vlerësuar mundësitë e bashkëqeverisjes

Përmes një postimi në “Facebook”, Mustafa thotë se nga zgjedhjet e së dielës në Kosovë, nuk ka ende një fitues përfundimtar pavarësisht se e para me vota është Lëvizja Vetëvendosje.
Featured image of article: LDK dhe VV-ja drejt një koalicioni? Isa Mustafa: Do takohemi me Albinin për të vlerësuar mundësitë e bashkëqeverisjes Isa Mustafa

KOSOVË- Kreu i LDK-së, Isa Mustafa, ka deklaruar se këto ditë do të takohet me kreun e kësaj partie Albin Kurti për të vlerësuar procesin zgjedhor dhe mundësitë e bashkëqeverisjes.

Përmes një postimi në “Facebook”, Mustafa thotë se nga zgjedhjet e së dielës në Kosovë, nuk ka ende një fitues përfundimtar pavarësisht se e para me vota është Lëvizja Vetëvendosje.

Postimi i plotë në Facebook:

Qytetarë të nderuar

Në zgjedhjet e 6 tetorit LDK mori përkrahje të gjerë nga qytetarët tanë. Qytetarët ndëshkuan ata që qeverisën keq.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në një garë tepër të ngushtë, 50:50, fituesi, LDK apo VV, do të dihet përfundimisht pasi të përfundon numërimi i plotë i të gjitha votave.

Këto ditë, së bashku me kandidaten tonë për kryeministre, znj. Vjosa Osmani, do të takohemi me Kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, z. Kurti për të vlerësuar procesin zgjedhor dhe mundësitë e bashkëqeverisjes. Do të vazhdojmë aty ku e kemi lënë para fillimit të procesit zgjedhor, duke respektuar vullnetin e qytetarëve të shprehur me votë të lirë në një proces demokratik zgjedhor por edhe interesin e LDK-së. IM

Zgjdhjet në Kosovë u fituan nga Lëvizja VetëVendosje e drejtuar nga Albin Kurti. Me një rezultat të ngushtë, e dyta parti u radhit LDK-ja e drejtuar nga Vjosa Osmani. Vendi i tretë u sigurua nga PDK-ja e Kadri Veselit, ndërsa Lista Serbe mori 10 vende në Kuvendin e ri.

(a.m/dosja.al)

Shto Koment