Sport

Lazio-Milan, publikohen formacionet zyrtare: Ibra titullar, Lazio pa dy sulmues

Trajneri Pioli ka vendosur që sulmuesi suedez sonte të luajë titullar
Featured image of article: Lazio-Milan, publikohen formacionet zyrtare: Ibra titullar, Lazio pa dy sulmues Lazio

Gjithçka është gati në “Olimpico”, aty ku Lazio dhe Milani do të ndeshen për sfidën e javës së 30-të të Serisë A. Lazio ka hequr dorë nga sulmuesit Immobile dhe Caicedo për shkak skualifikimi. Titullarë si sulmues do të jenë Correa dhe Luis Alberto.

Ndërkohë, trajneri Pioli ka vendosur që Zlatan Ibrahimovic të luajë titullar. Ja formacionet zyrtare:

Lazio (3-5-2): Strakosha; Patric, Acerbi, Radu; Lazzari, Milinkovic-Savic, Lucas Leiva, Parolo, Jony; Luis Alberto, Correa.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Milan (4-2-3-1): Donnarumma G.; Conti, Kjaer, Romagnoli, Theo Hernandez; Kessié, Bennacer; Saelemaekers, Bonaventura, Calhanoglu; Ibrahimovic.

M.P. / Dosja.al

Shto Koment