Sport

Lazio bëhet ekspert në përmbysje, kryeqytetasit fitojnë ndaj Torinos dhe nuk i ndahet Juventusit

Në Itali ka një Juventus që dominon gjithçka në vitet e fundit. Bardhezinjtë vijojnë të jenë në krye, duke i prishur kështu mrekullinë Lazios, të cilët me sezonin e bërë vetëm titulli i mungon
Featured image of article: Lazio bëhet ekspert në përmbysje, kryeqytetasit fitojnë ndaj Torinos dhe nuk i ndahet Juventusit Immobile dhe Luis Alberto
Përditësuar:

ITALI- Lazio ka arritur të fitojë sërish me përmbysje. Kundër Torinos kryeqytetasit fitojnë nga 1-0 në 1-2. Beloti do të shënonte fillimisht nga pika e bardhë e penalltisë në pjesën e parë, por me fillimin e të dytës Immobile do të sillte baraspeshën.

Për të ardhur më pas në minutën e 73-të, kur skenën do e rrëmbente Parolo, që me golin e tij i jep edhe fitoren ekipit. Por nëse bardheblutë e kanë tashmë rrugën të pastër drejt titullit, e njëjta gjë nuk mund të thuhet për Lazion.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në Itali ka një Juventus që dominon gjithçka në vitet e fundit. Bardhezinjtë vijojnë të jenë në krye, duke i prishur kështu mrekullinë Lazios, të cilët me sezonin e bërë vetëm titulli i mungon.

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment