Aktualitet

“Lavdi Enver Hoxhës!”/ Komunistët nuk mungojnë as këtë 29 nëntor, shkojnë tek Varrezat e Dëshmorëve, vendosin lule dhe nderojnë me grusht

FOTO
Me portretin e diktatorit Enver Hoxha në duar dhe me pankarta ku shkruhej “Lavdi shqiptarit të madh Enver Hoxha” dhe “Rroftë Partia Komuniste Shqiptare”.
Featured image of article: “Lavdi Enver Hoxhës!”/ Komunistët nuk mungojnë as këtë 29 nëntor, shkojnë tek Varrezat e Dëshmorëve, vendosin lule dhe nderojnë me grusht Foto nga homazhet

TIRANË– Ditën e Çlirimit të Shqipërisë nuk kanë munguar as nostalgjiket e diktaturës dhe komunistët.

Me portretin e diktatorit Enver Hoxha në duar dhe me pankarta ku shkruhej “Lavdi shqiptarit të madh Enver Hoxha” dhe “Rroftë Partia Komuniste Shqiptare”, ata kanë shkuar tek Varrezat e Dëshmorëve dhe kanë përshëndetur të rënët e luftës me grusht.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Sot në 76-vjetorin e çlirimit të Shqipërisë, kryeministri Edi Rama, presidenti ilir Meta dhe kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi dhe ministrat e qeverisë kanë zhvilluar homazhe në varrezat e Dëshmorëve. Prej 7 prillit të vitit 1939 e deri më 29 nëntor të vitit 1944, Shqipëria ishte e pushtuar nga forcat fashiste.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment