Politike

Largimet nga LSI, Kryemadhi: Veliaj ftoi edhe Silva Cakën, iu premtojnë vende pune anëtarëve tanë

Kryemadhi tha se kryebashkiaku Erion Veliaj ka ftuar ish-deputeten Silva Caka që të braktisë Lëvizjen Socialiste për Integrim për t’iu bashkuar PS-së.
Featured image of article: Largimet nga LSI, Kryemadhi: Veliaj ftoi edhe Silva Cakën, iu premtojnë vende pune anëtarëve tanë Monika Kryemadhi

TIRANË– Paraditen e sotme gjatë një takime me disa të rinj në Tiranë, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi tha se kryebashkiaku Erion Veliaj ka ftuar ish-deputeten Silva Caka që të braktisë Lëvizjen Socialiste për Integrim për t’iu bashkuar PS-së.

Unë biles, kemi qeshur dhe kemi filluar të bëjmë barsoleta, pasi u janë turrur njerëzve të LSI-së dhe LRI-së, dëgjojmë si drejtorë të bashkisë marrin dhe u premtojmë vende pune anëtarëve të LSI-së. Ose më qesharakja është si Lali Eri fton Silva Cakën, deputeten e LSI-së.” tha Kryemadhi.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Takimi i sotëm i Kryemadhit ishte me të rinj të cilët votojnë për herë të parë. Ndër akuzat e Kryemadhit, ishin se sipas saj Rama ka varfëruar shqiptarët, ka rritur taksat dhe ka krijuar kriza njëra pas tjetrës.

(a.b)/dosja.al

Shto Koment