Aktualitet

“Lamtumirë pushime”, emigrantët i rikthehen punës, fluks automjetesh në Kakavijë e Qafë-Thanë

Por ky fluks i madh ka sjellë radhë të gjata në pikën kufitare të Kakavijës, në dalje nga Shqipëria ose në hyrje, në doganën shqiptare, po ashtu trafiku është rënduar edhe në doganën e Qafë-Thanës.
Featured image of article: “Lamtumirë pushime”, emigrantët i rikthehen punës, fluks automjetesh në Kakavijë e Qafë-Thanë Foto ilustruese

GJIROKASTËR- Fluks emigrantësh në pikën kufitare të Kakavijës.Në përfudnim të pushimeve emigrantët shqiptarë kanë nisur të kthehen në vendet ku punojnë dhe jetojnë, Greqi, por ka edhe nga ata që ende vazhdojnë të kthehen në vendin tonë.  

Por ky fluks i madh ka sjellë radhë të gjata në pikën kufitare të Kakavijës, në dalje nga Shqipëria ose në hyrje, në doganën shqiptare, po ashtu trafiku është rënduar edhe në doganën e Qafë -Thanës.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Sipas të dhënave zyrtare, dje shërbimet e DVKM Gjirokastër, kanë përpunuar një numër prej 13480 shtetasish në hyrje-dalje, nga të cilët  5852 në hyrje  dhe 7624 në dalje.

(a.m/dosja.al)

Shto Koment