Aktualitet

Të akuzuar për korrupsion, Krimet e Rënda pranojnë gjykim të shkurtuar për 3 gjyqtarët e Durrësit (EMRAT)

Mësohet se gjykata ka hapur shqyrtimin ligjor si dhe ka pranuar kërkesën e tyre për gjykim të shkurtuar për tre gjyqtarët e Durrësit.
Featured image of article: Të akuzuar për korrupsion, Krimet e Rënda pranojnë gjykim të shkurtuar për 3 gjyqtarët e Durrësit (EMRAT)

TIRANË- Është zhvilluar ditën e sotme tek Krimet e Rënda, gjyqi për 3 gjyqtarët e Gjykatës së Apelit në Durrës, të cilët akuzohen për “korrupsioni pasiv i gjyqtarëve, prokurorëve apo punonjësve të drejtësisë”.

Mësohet se gjykata ka hapur shqyrtimin ligjor si dhe ka pranuar kërkesën e tyre për gjykim të shkurtuar. Ndërkohë, Prokurori ka lexuar kërkesën për gjykim dhe ka shtyrë pretencën për  në datën 24 Korrik.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Tre gjyqtarët, Petrit Ceno, Kliton Spahiu dhe Petraq Dhimitri, dyshohen se janë sponsorizuar në dy udhëtime jashtë vendit nga një biznesmen durrsak, i cili ishte palë në një proces civil që po shqyrtohej prej tyre.

(a.m/dosja.al)

Shto Koment