Sport

Shqipëria zhbllokon rezultatin, Cikalleshi shënon gol, gafa e mbrojtjes moldave (VIDEO)

Pas një aksioni në zonë në minutën e 22-të, Cikalleshi ka shënuar duke shfrytëzuar edhe gabimin e mbrojtjes moldave.
Featured image of article: Shqipëria zhbllokon rezultatin, Cikalleshi shënon gol, gafa e mbrojtjes moldave (VIDEO) Kuqezinjtë duke festuar

MOLDAVI– Sulmuesi Sokol Cikalleshi ka shkundur rrjetën e kundërshtarëve duke shënuar golin e parë për sfidën ndaj Moldavisë. Pas një aksioni në zonë në minutën e 22-të, Cikalleshi ka shënuar duke shfrytëzuar edhe gabimin e mbrojtjes moldave.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Shqipëria ka fituar me rezultatin 4 me 0 kundër Moldavisë. Ndeshja ishte e vlefshme për Euro 2020. Për Shqipërinë shënuan Cikalleshi, Bare dhe Trashi në pjesën e parë dhe Manaj në minutën e fundit të pjesës së 2-të. Kuqezinjtë me këtë fitore shkojnë në 12 pikë.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment