Politike

Shifrat nuk e njohin uljen! Mbi 500 të shtruar në spitalet COVID, Manastirliu merr VENDIMIN: Sot hapim spitalet COVID në Durrës e Shkodër

VIDEO
Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka njoftuar se dje, vendi ka kaluar më shumë se 500 të shtruar në 4 spitalet COVID në Tiranë.
Featured image of article: Shifrat nuk e njohin uljen! Mbi 500 të shtruar në spitalet COVID, Manastirliu merr VENDIMIN: Sot hapim spitalet COVID në Durrës e Shkodër Ogerta Manastirliu

TIRANË– Shifrat e koronavirusit në Shqipëri duket se nuk po ulen. Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka njoftuar se dje, vendi ka kaluar më shumë se 500 të shtruar në 4 spitalet COVID në Tiranë. Në fjalën e saj nga Kuvendi, ajo ka njoftuar se nag sot do të hapen spitalet rajonale në Durrës e Shkodër.

Dje kemi arritur më shumë se 500 të shtruar në 4 spitalet COVID. Do aktivizojmë nga sot, spitalet rajonale. nisim me Durrësin e Shkodrën. Dhe më tej me Vlorën, Korçën dhe Elbasanin. Më pas vijojmë në skenarët e tjerë,”-tha ajo.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

LAJMI KRYESOR: Kuvendi rrëzon dy dekretet e Metës, miratohet fondi i partive për zgjedhje/ Manastirliu: Hapim spitalet COVID në Durrës dhe Shkodër! Balluku për bllokimet: Akset, të gjitha të kalueshme

(k.m/dosja.al)

Shto Koment