Sport

ME VIDEO/ Çfarë gafe nga Strakosha e Hysaj, Lituania shënon dhe surprizon kuqezinjtë

Një pjesë e parë për t’u harruar për kuqezinjtë që nuk e goditën asnjëherë portën, ndërsa miqtë rrezikuan seriozisht dy herë, fillimisht në minutën e 10-të me anë të Kazlauskas, me Strakoshën që reagoi mirë.
Featured image of article: ME VIDEO/ Çfarë gafe nga Strakosha e Hysaj, Lituania shënon dhe surprizon kuqezinjtë Pamje nga ndeshja

TIRANË– Ka startuar në orën 20:45, sfida e dytë e vlefshme për Ligën e Kombeve mes Shqipërisë dhe Lituanisë. Pas triumfit në transfertë ndaj Bjellorusisë, kuqezinjtë e Edi Rejës, do të tentojnë një tjetër triumf, për t’u konsoliduar në vendin e parë.

Një pjesë e parë për t’u harruar për kuqezinjtë që nuk e goditën asnjëherë portën, ndërsa miqtë rrezikuan seriozisht dy herë, fillimisht në minutën e 10-të me anë të Kazlauskas, me Strakoshën që reagoi mirë. Po njësoj gardiani i portës, i cili në minutën e 38-të ja doli edhe një herë të reagojë në tentativën e lituanezëve.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në minutën e 50-të gabim amatoresk nga kuqezinjtë, lituanezët kalojnë në avantazh me anë të Gazlaukas,pas një gabimi të gabuar të Gjasulës.

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment