Aktualitet

“Rrini jashtë, rreziku s’ka kaluar ende ”,Policia e Shtetit thirrje të fortë qytetarëve

Policia e Shtetit ka kaluar menjëherë në gatishmëri.
Featured image of article: “Rrini jashtë, rreziku s’ka kaluar ende ”,Policia e Shtetit thirrje të fortë qytetarëve

TIRANË- Menjëherë pas rënies së tërmetit, Sallat e Komandimit në të gjitha Drejtoritë Vendore të Policisë në qarqe kanë komunikuar me Specialistët e Policisë së Zonave, me Spitalet dhe me përfaqësuesit e njësive administrative.

Policia e Shtetit ka kaluar menjëherë në gatishmëri.

Me urdhër të Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit e gjithë Policia Rrugore êshtë në terren për të menaxhuar trafikun, të gjithë Specialistët e zonave dhe Patrullat e Përgjithshme kanë dalë në terren për tu ardhur në ndihmë banorëve në nevojë por edhe për të shmangur panikun e krijuar

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Policia e Shtetit ju bën thirrje gjithë qytetarëve të telefonojnë në nr 112 për problematikat që mund të kenë nga rëna e tërmetit, duke ju garantuar se do jetë menjëherë pranë tyre.

(a.m/dosja.al)

Shto Koment