LIVE UPDATES
Aktualitet

HORROR në Fier! Fqinji MOSTËR rrëmben dhe gropos në oborr fëmijën 8 vjeç (ZHVILLIME)

16 Nëntor 2021, 17:41 Nga DOSJA
HORROR në Fier! Fqinji MOSTËR rrëmben dhe gropos në oborr

FIER– Horror në fshatin Greçalli të Fierit! Klodian Çalamani, 38 vjeç, ka rrëmbyer dhe më pas ka vrarë e groposur në oborrin e banesës së tij, fqinjin e tij vetëm 8 vjeç, Mateo Vllasiu. E gjitha për një shkak: Më kishte marrë biçikletën, e pastaj më shau! Kamerat e sigurisë të xhaxhait të të miturit kanë kapur skenën e vrasjes të së miturit dhe dyrrotakun në oborrin e vrasësit.

Alarmi për zhdukjen e 8-vjeçarit është dhënë nga e ëma. Pasi e kishte nisur për në shkollë, Mateo nuk kishte shkuar kurrë në destinacion. Pasi e ëma Florida Vllasiu ishte lajmëruar për mungesën e të birit, ka vënë alarmin duke shkuar në Komisariatin e Fierit, ku në orën 15:30 ka firmosur denoncimin për zhdukjen e tij. Por mesa duket për të miturin ishte tepër vonë. Duke marrë parasysh faktin që 38-vjeçari ishte i fundit që u pa duke komunikuar me të miturin, Policia shkoi së pari në banesën e tij. Në oborr njëra pjesë ishte punuar, ndërsa brenda ishte dhe biçikleta e marrë nga i miturit.

Menjëherë 38-vjeçari është rrëfyer dhe gjatë marrjes në pyetje nga Policia, ka treguar pa asnjë pendesë për vrasjen makabër të kryer. Madje me qetësi është shprehur se do të vuante dënimin që do t’i caktonte gjykata. Ndërkohë që i mituri paraprakisht dyshohet se është goditur barbarisht 2 herë me lopatë pas koke, goditje këto që kanë rezultuar fatale duke i marrë jetën 8-vjeçarit. E më pas është mbuluar me baltë për të mos u pikasur nga jashtë.

Por kjo nuk është ngjarja e parë në të cilën është përfshirë Klodian Çalamani. Bashkë me xhaxhanë e viktimës së sotme, Florian Vaslliu në 2006 ai është dënuar me 4 vite burg si autor i një tjetër pengmarrjeje. Ai së bashku me shokun e tij, Florian Vasiu, 25 vjeç, nga fshati Grecalli kanë marrë peng një vajzë, atëherë 16-vjeçare. Shoku Florian Vasiu pëlqente vajzën, por ajo nuk i përgjigjej kësaj ndenje, e kështu që të dy kishin vendosur ta ndëshkonin të renë pasi ajo ishte ankuar tek i dashuri. Ndërkohë që fqinjët e kanë përshkruar autorin, Klodian Çalamanin si një njeri të alkoolizuar, amamaja i jetonte në Maqedoninë e Veriut, pasi ishte rimartuar, ndërsa babanë dhe vëllanë i kishte në burg në Greqi.

ZHVILLIMET ORË PAS ORE:

Vrasja makabre e të miturit në Fier, Rama njofton konferencë për shtyp nesër

Djalin e kishte nën dhe! 38-vjeçari bënte si i shqetësuar, i thoshte mamasë: Hë…?

‘Pro pushkatimit’/ Vrasja makabre në Fier, rrjeti ‘SHPËRTHEN’: Ëngjëlli është vrarë

VENDI ku ishte groposur 8-vjeçari, mostra u kap mat: Ja ku e keni…e vrava (Detaji)

Autori i vrasjes së 8-vjeçarit rrëfen si e kreu krimin makabër: Më shau!

Me pranga në duar, ky është Klodian Çalamani, MOSTRA e Fierit që vrau 8-vjeçarin

Krimi në Fier/ Kryebashkiaku Subashi zbulon lidhjen që kishte 8-vjeçari me autorin

VD: Flet daja i 8-vjeçarit: Duam drejtësi! Gruaja e tërheq nga kamerat: Po hajde…

ME VD: Horrori në Fier, shokohen familjarët, njërën e tërheqin zvarrë: Ta shoh 2’…

FOTOJA: Ky është mostra që vrau dhe groposi të miturin në Fier

HORROR! 8-vjeçari po luante me biçikletën e tij, mostra e vrau me lopatë pas koke

I mituri për mostrën e Fierit: Ka përdhunuar një vajzë, vriteni mos e fusni në burg!

Vrau të miturin,DËSHMIA e mostrës së Fierit: Unë e bëra, e mora në shtëpi, pastaj…

E vrau&groposi në oborr! Ç’ndodhi? 8-vjeçari lëvizte me biçikletën e mostrës

Doli për shkollë por mostra i preu rrugën,DINAMIKA e horrorit në FIER, si u zbërthye

Vrasja e të miturit në Fier! PAMJE nga vendngjarja, Policia me ‘frikë’ për hakmarrje

Sot nuk ishte hera e parë! Vrau 8-vjeçarin, Klodian Çalamani ishte dënuar në 2012

EMRI/ Rrëmbeu dhe groposi fëmijën në Fier, kush është autori i ngjarjes

Ngjarja HORROR në Fier! Policia: I mituri s’u kthye në shtëpi, nëna dha alarmin

vijon…

(k.m/dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

aktualitet aktualitet florida vllasiu klodian çalamani mateo vllasiu vritet i mituri ne fier florida vllasiu klodian çalamani mateo vllasiu vritet i mituri ne fier

Sondazh

Poll

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve