Politike

Rama mbledh rajonin e mesëm në seli, çfarë u diskutua mes socialistëve

Në mungesë të kryeministrit Edi Rama, i cili ndodhet ende në Amerikë, mbledhja u zhvillua nën drejtimin e kryetarit të grupit parlamentar, Taulant Ballës. 
Featured image of article: Rama mbledh rajonin e mesëm në seli, çfarë u diskutua mes socialistëve Selia e PS-së

TIRANË- Ditën e sotme në selinë e Partisë Socialiste është zhvilluar një mbledhje me rajonin e mesëm.

Në mungesë të kryeministrit Edi Rama, i cili ndodhet ende në Amerikë, mbledhja u zhvillua nën drejtimin e kryetarit të grupit parlamentar, Taulant Ballës.

Burime të Dosja.al bëjnë me doije se pjesë e disktutimeve ka qënë reformimi i administratës dhe zgjedhjet e reja në parti.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Disa javë më parë, Rama mblodhi në Shengjin rajonin e Veriut, të cilin e drejton vetë. (Lexo këtu) Gjatë mbledhjes, Rama foli lidhur me pastërtinë e figurës për të gjithë drejtuesit e bashkive, nënkryetarët, por edhe për të gjithë ata që kanë një rol drejtues.

Tashmë mbetet për t’u zhvilluar edhe mbledhja e rajonit të jugut, i cili i është besuar kryeparlamentarit Gramoz Ruçi.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment