Politike

PLAS KEQ në Kuvend, ministri Lleshaj përplaset me Murrizin: Mos ma trash zërin mua! Ik more… (FYERJA PËR POLICËT)

VIDEO
Më pas debati me tyre ka degraduar deri në ofendime personale, por është ndërprerë nga kryeparlamentari Gramoz Ruçi, i cili i ka kujtuar kohën në foltore. 
Featured image of article: PLAS KEQ në Kuvend, ministri Lleshaj përplaset me Murrizin: Mos ma trash zërin mua! Ik more… (FYERJA PËR POLICËT) Sandër Lleshaj

TIRANË– Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj është përplasur në Kuvend me deputetin Myslim Murrizi. Lleshaj i ka kërkuar deputetit që të qëndrojë larg Policisë së Shtetit, duke i përmendur edhe karrierën e tij në institucion.

Më pas debati me tyre ka degraduar deri në ofendime personale, por është ndërprerë nga kryeparlamentari Gramoz Ruçi, i cili i ka kujtuar kohën në foltore. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Policia nuk ka asnjë objekt që të merret me deputetët. Deputetët janë të parët që duhet të mbajnë përgjegjësi nëse shkelin ligjin. Nuk ke shans të fitosh pikë përballë Policisë dhe ligjit. S’dua të jem i ngjashëm me ty. Polic ke qënë dhe polic ke mbetur akoma. Nuk fiton pikë përballë me Policinë. Je polic dhe ke dështuar në policinë financiare. Harroje intimidimin ndaj Policisë dhe zbato ligjin sepse je askushi. Rri mo ti… Mos u përpiq që të trashësh zërin se e ke të vështirë organikisht. Ti se di nga jam unë njëherë…,”-tha Lleshaj.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment