Aktualitet

Përfshihet nga flakët banesa dy katëshe në Prrenjas, shpëtojnë mrekullisht familjarët

Një shtëpi dy katëshe është shkrumbura nga flakët në fshatin Kotodesh, në Prrenjas.
Featured image of article: Përfshihet nga flakët banesa dy katëshe në Prrenjas, shpëtojnë mrekullisht familjarët Foto ilustruese

PRRENJAS– Një banesë dy katëshe është përfshirë nga flakët mbrëmjen e sotme në Prrenjas, në fshatin Kotodesh. Mësohet se fatmirësisht familjarët kanë shpëtuar mrekullisht. Ende nuk dihet shkaku i rënies së zjarrit. Zjarrfikësja ka mbërritur në vendngjarje dhe ka bërë të mundur ndalimin e përhapjes së flakëve tek banesat pranë.Tashmë 8 anëtarët e familjes kanë mbetur në qiell të hapur, pasi nuk kanë ku strehohen pas djegies së shtëpisë së tyre.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(a.m.dosja.al)

Shto Koment