Politike

“Njëra votoi 5 herë”, Ruçi merr masa, u ZBULON votat të gjithëve: Do lexohen me zë, në emër të transparencës…

Pas denoncimit të deputetit Halit Valteri, se një deputete votoi plot 5 herë, Ruçi mori sërish fjalën dhe tha se të gjitha votat do të lexohen me zë me emër dhe qëndrimin e gjithësecilit.
Featured image of article: “Njëra votoi 5 herë”, Ruçi merr masa, u ZBULON votat të gjithëve: Do lexohen me zë, në emër të transparencës…

TIRANË– Kryeparlamentari Gramoz Ruçi ka bërë me dije se votimi i sotëm me letër për ndryshimin e Kushtetutës do të lexohet në mënyrë nominale.

Pas denoncimit të deputetit Halit Valteri, se një deputete votoi plot 5 herë, Ruçi mori sërish fjalën dhe tha se të gjitha votat do të lexohen me zë me emër dhe qëndrimin e gjithësecilit.

Në fund të debatit, në emër të transparencës, sekretariati i votimit, do të bëhet votim nominal në sallë me emër dhe mënyra si ka votuar,”-u shpreh Ruçi.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Lajmi kryesor: S’ka më kohë! Sot Kuvendi kalon ndryshimet Kushtetuese për listat dhe koalicionet, parlamenti rikthehet në shtator

(k.m/dosja.al)

Shto Koment