Politike

“Zgjedhorja”, Murrizi i vendosur: Marrëveshje që nuk adreson rekomandimet e OSBE-ODHIR s’do të votohet

Deputeti Myslim Murrizi foli në emër të opozitës parlamentare nuk do të votojë asnjë marrëveshje që nuk adreson të gjitha rekomandimet e OSBE-ODHIR.
Featured image of article: “Zgjedhorja”, Murrizi i vendosur: Marrëveshje që nuk adreson rekomandimet e OSBE-ODHIR s’do të votohet

TIRANË– Deputeti Myslim Murrizi ka dalë në një deklaratë për shtyp menjëherë pas konferencës së shtyp të kryeministrit Edi Rama.

Në fjalën e tij, Murrizi foli në emër të opozitës parlamentare nuk do të votojë asnjë marrëveshje që nuk adreson të gjitha rekomandimet e OSBE-ODHIR.

Opozita parlamentare i qëndron nismës së saj dhe kërkon një kod të ri Zgjedhor. Çdo marrëveshje tjetër që nuk adreson rekomandimet e OSBE-ODHIR nuk do të votohet nga deputetët e opozitës parlamentare. Rama shprehu sot nostalgjinë për dashurinë e vjetër. Marrëveshja e 5 qershorit nuk i bën mirë zgjedhjeve. Duhet kod i ri, puna duhet të fillojë shpejt për t’u dhënë shqiptarëve një kod zgjedhor që e meritojnë,”-tha Murrizi.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

vijon…

(k.m/dosja.al)

 

Shto Koment