Aktualitet

Prokuroria e Dibrës regjistron Dosjen 184, në Shtator nis zgjedhja e prokurorëve

Dosja e Dibrës u përcoll nga Prokuroria e Krimeve të Rënda pa zhurmë në meskorrikun e këtij vit, pasi prokurori i çështjes Klodian Braho shpalli moskompetencën duke ndryshuar dhe veprën penale nga grup të strukturuar kriminal, në krim të dyshuar në fushatën zgjedhore.
Featured image of article: Prokuroria e Dibrës regjistron Dosjen 184, në Shtator nis zgjedhja e prokurorëve

DIBËR- Prokuroria e rrethit të Dibrës ka regjistruar dosjen 184, për dyshimet në lidhje me shit-blerjen e votave në Dibër më 2016, pasi Krimet e Rënda shpallën moskompetencë.

Prokuroria e Dibrës aktualisht është vetëm më 3 prokurorë. Pritet që në fillim të muajit shtator, të hidhet shorti mes dy prokurorëve. Drejtuesja e Prokurorisë së Dibrës, Esmeralda Keshi Cami, nuk do të jetë pjesë e shortit,  pasi ka konflikt interesi me personat nën hetim, konkretisht Arben Keshin, i cili u kap në përgjimet e BILD ndërsa komunikonte me kryeministrin Rama pas përfundimit të votimit në zgjedhjet vendore 2016 në Dibër.

Dosja e Dibrës u përcoll nga Prokuroria e Krimeve të Rënda pa zhurmë në meskorrikun e këtij viti, pasi prokurori i çështjes Klodian Braho shpalli moskompetencën duke ndryshuar dhe veprën penale nga grup të strukturuar kriminal, në krim të dyshuar në fushatën zgjedhore.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Gazeta gjermane “Bild” ka publikuar më 1910 përgjime të reja për dosjen 184. Në këto përgjime dëgjohen zërat e disa funksionarëve të lartë të PS, që flasin me njëri-tjetrin pas votimeve dhe shprehen të kënaqur për rezultatin e votimeve. Po ashtu në këto përgjime ka marrë pjesë dhe drejtori i Policisë së Dibrës që flet me ish-minsitrin e Brendshëm Saimir Tahiri.

(a.m/dosja.al)

Shto Koment