Aktualitet

Ministrja e Arsimit Besa Shahini jep LAJMIN: Mbyllet viti shkollor 2019-2020.

VIDEO
Mbyllet viti shkollor. Lajmin e ka bërë të ditur ministrja e Arsimit Besa Shahini.
Featured image of article: Ministrja e Arsimit Besa Shahini jep LAJMIN: Mbyllet viti shkollor 2019-2020. Besa Shahini

TIRANË– Ministrja e Arsimit, Besa Shahini në një konferencë për shtyp ka njohuar se për shkak të gjendjes së vendit nga koronavirusit, do të mbyllet viti shkollor 2019-2020.

Shahini tha sot se nuk do të kthehen më nxënësit në shkolla, duke respektuar kështu masën e distancimit social. Ajo tha se ky vendim është marrë pas shumë konsultimeve me ministrinë e Shëndetëisë dhe Komitetin Teknik. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al


Këto deklarata ministrja i bëri teksa ka treguar planin e qeverisë për vijimin e vitit shkollor. Shahini në një deklaratë bëri me dije se nuk do të zhvillohen provimet e lirimit, por vetëm ato të Maturës. Po ashtu ajo bëri me dije se mësimi do të vijohet online deri në 29 maj.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment