Politike

Merren MASA! Balluku lëviz çdo gur për të nisur fluturimet, ka kërkuar kontrollorë nga NATO

Burime për Dosja.al bëjnë me dije se ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku ka kërkuar kontrollorë nga NATO. Ndërkohë që pritet marrëveshje me vende partnere për të sjellë kontrollorë në Rinas
Featured image of article: Merren MASA! Balluku lëviz çdo gur për të nisur fluturimet, ka kërkuar kontrollorë nga NATO Belinda Balluku

TIRANË– Qeveria ka nisur përpjekjet për zëvendësuar kontrollorët e aeroportit të Rinasit, kur kanë kaluar më shumë se 24 orë që nga pezullimi i fluturimve.

Burime për Dosja.al bëjnë me dije se ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku ka kërkuar kontrollorë nga NATO. Ndërkohë që pritet marrëveshje me vende partnere për të sjellë kontrollorë në Rinas

“Është bërë kërkesë nga të gjitha vendet dhe Eurocontrol për të sjellë kontrollorë të tjerë, por ende nuk ka asnjë përgjigje prej tyre,”-bëjnë me dije burime.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Shto Koment