Aktualitet

Kapen 140 kubikë me kanabis në Librazhd, hetohet inxhinieri i pyjeve dhe kryeplaku i fshatit

Kapen 140 kubikë të mbjellë dhe 14 fidanë me kanabis në fshatin Kostenjë të Librazhdit. Procedohen në gjendje të lirë inxhinieri i pyjeve dhe kryeplaku i fshatit.
Featured image of article: Kapen 140 kubikë me kanabis në Librazhd, hetohet inxhinieri i pyjeve dhe kryeplaku i fshatit Foto ilustruese

LIBRAZHD– 140 kubikë të mbjellë dhe 14 fidanë me kanabis janë gjetur në fshatin Kostenjë të Librazhdit.

Për kanabisin e gjetur, në gjendje të lirë janë proceduar inxhinieri i pyjeve me iniciale  N.H., dhe kryeplaku i fshatit Xh.P., për shpërdorim detyre.

Ndërkohë vijon puna intensive për identifikimin dhe kapjen e autorëve si dhe dokumentimin e plotë të këtij aktiviteti kriminal.

NJOFTIMI I PLOTË:

Librazhd

Në vijim të kontrollit të pandërprerë të territorit, për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e kultivimit të bimëve narkotike, Shërbimet e Komisariatit të Policisë Librazhd, kanë ushtruar kontroll në një zonë të pyllëzuar të fshatit Kostenjë, të Librazhdit , ku gjatë kontrollit gjetën dhe sekuestruan rreth 140 kubikë ku ishin kultivuar fara kanabis, si dhe 14 fidanë kanabis.

Në përfundim të veprimeve u proçeduan penalisht në gjendje të lirë shtetasit: N.H., ( inxhinjeri i pyjeve ) dhe Xh.P., ( kryeplaku i fshatit Kostenjë), për veprën penale “Shpërdorimi i detyrës”.

Vijon puna intensive për identifikimin dhe kapjen e autorëve si dhe dokumentimin e plotë të këtij aktiviteti kriminal.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan për veprimet e mëtejshme.

(K.M/DOSJA.AL)

Shto Koment