Aktualitet

Lëkundet Shqipëria, tërmet i fuqishëm në Fushë-Arrëz, panik tek banorët

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit thellësia e tërmetit ishte 10 kilometra.
Featured image of article: Lëkundet Shqipëria, tërmet i fuqishëm në Fushë-Arrëz, panik tek banorët

PUKË– Lëkundet toka në Fushëarrëz. Pasditen e sotme rreth orës 15:37 në verilindje të Fushëarrësit është shënuar një tërmet 4.4 ballësh.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit thellësia e tërmetit ishte 10 kilometra.

IGJEUM

Nga informacionet e deri tanishme nuk raportohet për njerëz të lënduar apo dëme materiale.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Pak kohë më parë presidenti Ilir Meta “parashikoi” se një tërmet i apokaliptik do të trondiste Ballkanin, duke iu referuar një profesori grek. Meta kërkoi të dhëna nga qeveria nëse  ishin marrë masat e nevojshme për përballimin e pasojave të lëkundjes.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment