Politike

Interpelancë dhe debate/ Kuvendi mblidhet të enjten, merr leje nga Komiteti Teknik i Ekspertëve. Gjoni kërkon përballje me Ramën

Deputetët dhe ministrat do të mblidhen të enjten, merr leje nga Komiteti Teknik i Ekspertëve për të parë përplasjen e premtuar të kryeministrit Edi Rama dhe opozitarin Ralf Gjoni.
Featured image of article: Interpelancë dhe debate/ Kuvendi mblidhet të enjten, merr leje nga Komiteti Teknik i Ekspertëve. Gjoni kërkon përballje me Ramën Foto nga Kuvendi

TIRANË– Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet sërish këtë të enjte, disa ditë pasi u vendos që të mos mblidhej për një periudhë të pacaktuar. Deputetët dhe ministrat do të mblidhen të enjten, merr leje nga Komiteti Teknik i Ekspertëve për të parë përplasjen e premtuar të kryeministrit Edi Rama dhe opozitarin Ralf Gjoni. Pas tyre një interpelancë do të zhvillohet mes deputetëve të tjerë dhe ministres së Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, lidhur me situatën në vend.

Rendi i dites

vijon…

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(k.m/dosja.al)

Shto Koment