Aktualitet

Ishte infektuar me COVID-19, humb jetën kirurgu Agron Menzelxhiu, mjeku i njohur jep lajmin: Si na le kështu?!

Mjeku Petrit Vargu ndan me ndjekësit e tij në rrjetet sociale edhe lidhjen e afërt familjare me kirurgun Agron Menzelxhiu. 
Featured image of article: Ishte infektuar me COVID-19, humb jetën kirurgu Agron Menzelxhiu, mjeku i njohur jep lajmin: Si na le kështu?! Agron Menzelxhiu dhe Petrit Vargu
Përditësuar:

TIRANË– Mjeku Petrit Vargu ka konfirmuar ndarjen nga jeta të kirurgut, Agron Menzelxhiu, i cili ishte infektuar nga pandemia e koronavirusit. Me anë të një statusi në Facebook, Vargu shkruan se mjeku ishte shtruar në spital për një pathologji, por që pandemia i mori jetën.

Në dedikimin e tij, mjeku Vargu ndan me ndjekësit e tij në rrjetet sociale edhe lidhjen e afërt familjare me kirurgun. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Agron Menzelxhiu djali tezes sime! Si na le! Doktori i palodhur qe sja kurseve ndihmen askujt! Si mund te ikesh keshtu nga covidi vetem sepse u shtrove ne spital per nje pathollogji banale! Mjeku njeriu mire qe luftove gjithmone per jeten e njerezve! Lamtumire babaxhan i mire qe te miren ja doje te gjitheve! Askush nuk mund te tjetersoj, ti do te mbetesh gjithmone ai, ai qe te njef i gjithe populli! Te qofte dheu i lehte,o banor i ri i xhenetit!,“-shkruan mjeku. 

(k.m./dosja.al)

Shto Koment