Politike

Çështja e detit me Greqinë, Rama ngre zërin: Meta, Basha dhe Berisha duhet ta qepin gojën!

Edhe njëherë kryeministri Edi Rama ka sqaruar se nuk ka negociata me palën greke që me ndërrimin e qeverive Tsipras- Mitsotakis. 
Featured image of article: Çështja e detit me Greqinë, Rama ngre zërin: Meta, Basha dhe Berisha duhet ta qepin gojën!

TIRANË– Kryeministri Edi Rama me tone të ashpra u është drejtuar nga emisionin “Opinion” kundërshtarëve të tij politikë. Rama u ka kërkuar presidentit Ilir Meta, kryedemokratit Lulzim Basha dhe paraardhësit të tij, Sali Berisha që të mos flasin për çështjen e detit me Greqinë. 

Edhe njëherë Rama ka sqaruar se nuk ka negociata me palën greke që me ndërrimin e qeverive Tsipras- Mitsotakis. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ilir Meta, Saliu, Monika po e po janë shumë më patriot se unë. Për detyrën që ka presidenti iu takon që ta kuptojë çfarë ka thënë kryeministri grek. Transparencë bëhet për diçka që nuk ka ndodhur. Negociatat nuk zhvillohen në Jalë. As në maunet në formë varke, as në gjirin e Lalëzit, por me delegacione. Njerëzit që i kanë peshkuar ose që janë shqetësuar të kuptojnë disa gjëra të thjeshta. Ambasadori e shtoi konfuzionin duke thënë që nuk ka transparencë. Kur u ndryshua qeveria në Greqi, nuk kanë rifilluar. Nuk ka zhvillime të reja. Nuk ka marrëveshje për detin, me qeverinë e mëparshme. Llogarit me të renë. Dimë që Mistotakis ka qasje të mirë me Shqipërinë për të ndërtuar një marrëdhënie solide dhe të fqinjësisë së mirë. Presidenti është peshkatar sepse nëse ka një pikë që Ilir Meta, Lulzim Basha dhe Saliu duhet ta qepin gojën është kjo pikë. Siç e qelbën këta nuk e bën dot asnjë qeveri shqiptare. E kanë treguar se janë të paaftë për të mbrojtur interesat kombëtare,”– u shpreh Rama. 

(k.m/dosja.al)

Shto Koment