Politike

FOTOT/ Basha me kokën ulur, Ruçi ndreq xhaketën, Rama i hutuar. Dalin pamjet nga mbledhja e Këshillit të Sigurisë, ja ç’bën Lleshaj dhe gratë e qeverisë

Të sikletosur shihet secili, kush me kokën ulur e kush ndreq pamjet si kryeparlamentari. Ndërkohë që kryeministri shihet i fokusuar në dosjen e tij.
Featured image of article: FOTOT/ Basha me kokën ulur, Ruçi ndreq xhaketën, Rama i hutuar. Dalin pamjet nga mbledhja e Këshillit të Sigurisë, ja ç’bën Lleshaj dhe gratë e qeverisë

TIRANE– Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamje nga mbledhja e Këshillit të Sigurisë që është mbledhur sot me kërkesë të presidentit Ilir Meta.  Në fotot e nxjerra nga Rama shihen bashkë por virtualisht, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, presidenti Ilir Meta, ministri Sandër Lleshaj e kryetari i Parlamentit Gramoz Ruçi.

Të sikletosur shihet secili, kush me kokën ulur e kush ndreq pamjet si kryeparlamentari. Ndërkohë që kryeministri shihet i fokusuar në dosjen e tij.

 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Mbledhja e KS vjen në kohën kur numri i prekurve me Covid-19 në vendin tonë ka shkuar në 146, ndërsa numri i viktimave ka shkuar në 5. Ndërkohë harta e të prekurve në vend sa vjen dhe zgjerohet. Sot janë shënuar të infektuar edhe në Krujë. Autoritetet bëjnë thirrje që qytetarët të qëndrojnë brenda.

(k.m;f.g/dosja.al)

Shto Koment