Politike

Përgjimet e BILD, Basha: Rama ka bërë pakt me krimin, ajo e mban në pushtet

Kryedemokrati Lulzim Basha tha se përgjimet tregojnë se kryeministri Edi Rama ka ardhur në pushtet sepse ka bërë pakt me krimin.
Featured image of article: Përgjimet e BILD, Basha: Rama ka bërë pakt me krimin, ajo e mban në pushtet

TIRANË– Kryedemokrati Lulzim Basha ka reaguar lidhur me përgjimet e “Bild”, në të cilat përmendej edhe kryeministri Edi Rama.

Me anë të një statusi në Facebook, Basha shkruan se përgjimet tregojnë se kryeministri Edi Rama ka ardhur në pushtet sepse ka bërë pakt me krimin.

“Përgjimet e publikuara nga BILD janë tregues i historisë politike të Edi Ramës: ai ka ardhur në pushtet nga krimi dhe e mban pushtetin me krimin e për krimin.

Postimi i plotë:

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ditën e sotme prestigjozia gjermane “Bild” ka publikuar audiopërgjime të reja lidhur me të ashtuquajturën “Dosja 339”. Në përgjime dëgjohet Astrit Abdylaj, i cili përfshihet vetë në pazarin e blerjes së votave. Gjithashtu ai vendos mikun e tij në listën shumëemërore duke i premtuar kryeministrit Edi Rama rezultate spektakolare.

(k.m/dosja.al)

Një Koment në “Përgjimet e BILD, Basha: Rama ka bërë pakt me krimin, ajo e mban në pushtet

  1. Sa inteligjen e me perspektive eshte ky djale.E paska gjet dhe paktin me krimin.Me mahnit gjithmone qe brockullit

Shto Koment