Aktualitet

I vdíq gruaja 5 ditë pas martesës nga mangalla e prúshit/ Mes lótësh Olsi Hajdari rrëfen ditët e véshtíra: Rezartën s’e harroj, si kujtim mbaj unazën. S’fle tek dhoma jonë se nuk ma bën zemra

Mes lótësh Olsi rrëfeu se e donte shume bashkëshorten e tij, duke shtuar se ruan akoma unazën e saj.
Featured image of article: I vdíq gruaja 5 ditë pas martesës nga mangalla e prúshit/ Mes lótësh Olsi Hajdari rrëfen ditët e véshtíra: Rezartën s’e harroj, si kujtim mbaj unazën. S’fle tek dhoma jonë se nuk ma bën zemra Rezarta Xibrraku dhe Olsi Hajdari

LIBRAZHD- Një ngjarje e réndë ndodhi rreth 3 javë më parë në fshatin Xhyrë në Librazhd, ku Rezarta Hajdari u gjet e pajétë në dhomën e gjumit. Rezarta Hajdari, e sapomartuar, kishte shkuar që të flinte si çdo natë bashkë me bashkëshortin e saj 27-vjeçar, Olsin. Për të ngrohur ambientin, çifti kishte zgjedhur që të përdorte një mangallë me prúsh. Sot, teksa ishte i ftuar në Top Channel në emisionin “Shqipëria live”, mes lótësh Olsi rrëfeu se e donte shume bashkëshorten e tij. I pyetur se si e mendon jetën pa Rezartën, Olsi tha se e donte shumë dhe se nuk mund ta hárronte.

Klikoni këtu për të parë VIDEON

“Atë e kam dashur shumë shumë. Perkohësisht do të qëndroj këtu”, u shpreh Olsi.

Ndërsa, i pyetur nëse qëndron ende në dhomën e gjumit, ai rrëfeu mes lótësh se nuk qëndron më në dhomën e gjumit, duke shtuar se mban me vete unazën e Rezartës.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Unë nuk kam fjetur më aty që prej asaj dite, nuk ma bën zemra të fle aty. Unazën e ruaj, e mbaj me vete”,  tha Olsi Hajdari.

Olsi dhe Rezarta Hajdari u gjetën të hèlmuar në shtëpinë e tyre në fshatin Xhyrë të Librazhdit. 19-vjeçarja që vetëm pesë ditë më parë kishte veshur fustanin e bardhë u gjet pa shenja jète, ndërsa 27-vjeçari u dërgua në spítalin e Librazhdit dhe ia doli që të shpétonte. Fillimisht u raportua si vètëhelmim. ndërsa pista tjetër ku kanë nisën hetimet ishte se mund t’i kishte hèlmuar dikush me føtøksinë. Vetë Olsi pretendon se i ka hèlmuar mangalla me prush që kishin marrë gjatë natës në dhomë.

(a.m/dosja.al)

Shto Koment