Sport

VIDEO: Në Brazil ndodh hataja, tifozi i drejtohet stolit dhe përcillet me goditje nga rivalët

Nuk mund ta humbisni këtë video...
Featured image of article: VIDEO: Në Brazil ndodh hataja, tifozi i drejtohet stolit dhe përcillet me goditje nga rivalët Foto ilustruese

Një episod i shëmtuar ka ndodhur në një nga kampionatet rajonale të Brazilit. Bëhet fjalë për ndeshjen Figueirenses dhe Avait, e mbyllur 0-2 për skuadrën mike.

Gjërat po dukeshin mirë deri 5 minuta para fundit, kur një tifoz i skuadrës pritëse zbriti në fushë dhe iu drejtua stolit të kundërshtarëve. Teksa po iu drejtohej lojtarëve të Avait, portieri i dytë e rrëzoi tifozin në tokë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Fiks pas këtij episodi u shfaq edhe Bruno Silva, lojtar brazilian i cili luan në Indonezi. Ai humbi qetësinë dhe nisi ta godiste me grusht tifozin. Për më tepër, shihni videon.

M.P. / Dosja.al

Shto Koment