Sport

E rëndë në Itali/ Rivalët mësyjnë me pesë makina dhe vrasin tifozin kundërshtar

Sulmi kishte qenë krejt i menduar. Pesë makina janë përpjekur të shtypnin tifozin e Melfit dhe deri tani njëri prej tifozëve është i arrestuar
Featured image of article: E rëndë në Itali/ Rivalët mësyjnë me pesë makina dhe vrasin tifozin kundërshtar Ngjarja në Potenca

Java që lamë pas u mbyll me një ngjarje tejet të shëmtuar në Italinë fqinje. Rivaliteti në futboll është i bukur deri kur nuk kalon kufijtë, sepse më pas gjërat bëhen problematike.

Një tifoz i ekipit të Vultur Rioneros raportohet se të dielën ka humbur jetën, pasi është përplasur me makinë nga një tifoz i skuadrës së Melfit.

Kjo ngjarje ka ndodhur në provincën e Potencës. 30-vjeçari fatkeq raportohet se po priste shokët e tij për të shkuar bashkë në stadium.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Sulmi kishte qenë krejt i menduar. Pesë makina janë përpjekur të shtypnin tifozin e Melfit dhe deri tani njëri prej tifozëve është i arrestuar.

M.P. / Dosja.al

Shto Koment