LIVE UPDATES
Aktualitet

Ndahet nga jeta Hueyda El Saied, vuante prej 1 viti nga një sëmundje e rëndë

23 Nëntor 2021, 08:12 Nga DOSJA
Ndahet nga jeta Hueyda El Saied, vuante prej 1 viti nga një sëmundje e

LUKSEMBURG– Artistja e njohur shqiptare Hueyda El Saied sot ka dhënë frymën e fundit! Ajo është ndarë nga jeta në moshën 46-vjeçare, pasi vuante prej më shumë se një viti nga një sëmundje e rëndë, betejë të cilën nuk e ka fituar duke mbyllur sot sytë përgjithmonë. Artistja, e cila jetonte në Luksemburg, ishte në luftë prej 1 viti me sëmundjen e tumorit, i cili e kishte prekur në pjesën e gjirit.

Hueyda ka qenë një personazh shumë i dashur dhe karizmatik për të gjithë shqiptarët. 46-vjeçarja kishte një djalë, ndërsa prej disa kohësh jetonte në Luksenburg së bashku me partnerin e saj, Pierr, më të cilin u kurorëzua në martesë një vit më parë. Ky i fundit birësoi edhe djalin e artistes, të voglin Gabriel.

Artistja ishte e njohur në Shqipëri nga programet që ka prezantuar për publikun: ‘Një këngë për ty’, ‘7 nga shënimet e mia dhe Kioska’, ‘Në restorant’. Ajo ka marrë pjesë edhe në festivalet e muzikës shqiptare, ndër ta ‘Top Fest’ dhe ‘Kënga Magjike’. El Saied lindi në Tiranë në vitin 1975 nga e ëma shqiptare dhe i ati sudanez. Ajo kishte studiuar në Shkollën Artistike “Jordan Misja” në Tiranë dhe më pas në Universitetin e Tiranës. El Saied filloi punë si spikere lajmesh dhe më vonë ajo u transferua në Paris për një karrierë të mëtejshme kërcimi.

Vitet e fundit ajo i kaloi në Luksemburg, aty ku ushtroi profesionin e piktores, duke hapur dhe disa ekspozita. Po ashtu, ajo kishte sjellë për publikun shqiptar edhe një libër, ku edhe tregonte historinë e dhimbshme të jetës dhe ndarjen për më shumë se 20 vite nga babai, duke bërë që të rritej e vetme nga e ëma. Ndërkohë lajmi për ndarjen e saj nga jeta ka tronditur të gjithë duke bërë që një valë ngushëllimesh të publikohen për të në rrjetet sociale, ku nuk ka munguar as kryeministri Edi Rama dhe miq të tjerë të njohur të El Saied.  

ZHVILLIMET ORË PAS ORE:

Ndarja nga jeta e Hueyda El Saied, homazhet mbahen sot deri më orën 20:00 

Si e fshehu sëmundjen Hueyda El Saied, mesazhi pas prerjes së flokëve

Pengu i fundit i Hueyda El Saied: Doja xhiro me gjyshin, kur u ktheva kishte vdekur

MESAZHI i fundit i saj! Ndarja nga jeta e Hueyda El Saied, VIP-at prekin me mesazhet

Ndarja nga jeta e Hueyda El Sayed, Rama: Lamtumirë shoqe e vogël

(a.b)/dosja.al

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

kryesore showbiz hueyda el saied ndahet nga jeta hueyda el saued vdes hueyda el saued hueyda el saied ndahet nga jeta hueyda el saued vdes hueyda el saued

Sondazh

Poll

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve

Shirat përmbytin Lezhën, bllokohet qarkullimi, banorët mbyllen në shtëpia

Berisha per institucionet: Ska Klgj por KlgjS

Berisha: 'Alibasha dhe Brava' jane dy pengje te cilat nuk mund te kete asnje lloj negociate"

Kush do e drejtojë koalicionin me Metën? Berisha : S’ka asnjë diskutim! Padyshim që PD

Berisha; E dëgjuat Celibashin që tha në perceptimin tim është Berisha por Rama më thotë Ali-Basha.

Zgjedhjet e 14 majit, Meta: opozitaret bashke per ndryshim

Barrierat e shkatërruara nga përplasja, makina 'fluturoi' nga mbikalimi, ra mbi një tjetër mjet

Celibashi: Të drejtën e regjistrimit të Partisë Demokratike në zgjedhje e ka Lulzim Basha

Celibashi kthen mbrapsht kërkesën e autorizuar nga Basha, kreu i KQZ: Keni 48 orë kohë

Meta ZBARDH takimin me Yuri Kim: SHBA do një opozitë shumë të fuqishme

Vendimi i KQZ për PD, Meta: Çmenduritë e regjimit të Ramës i di çdo shqiptar

"PD kërkon shfuqizim të Bordit të Karburanteve"/ Sula dhe Çupi: Çmimi jashtë normave

Vendimi i gjykates per vulen e PD, Rama: Politikë e gërr-gërr-it