Bota

Lajm i mirë/ Shërohen mbi 1 milionë njerëz nga koronavirusi në të gjithë botën

Kështu sipas të dhënave në të gjithë botën  nga 3, 244, 520 njerëz të infektuar me koronavirus, 1, 016 ,321 persona janë shëruar plotësisht nga sëmundja vdekjepturëse.
Featured image of article: Lajm i mirë/ Shërohen mbi 1 milionë njerëz nga koronavirusi në të gjithë botën Foto Ilustruese

BOTË- Pandemia e koronavirusit e cila ka mbërthyer vendin, sipas te dhënave deri më tani ka infektuar mbi 3 milionë njerëz në të gjithë botën. Por pavarësisht lajmeve të këqija në lidhje me Covid-19 janë roportuar edhe lajme të mira.

Kështu sipas të dhënave në të gjithë botën  nga 3, 244, 520 njerëz të infektuar me koronavirus, 1, 016 ,321 persona janë shëruar plotësisht nga sëmundja vdekjeprurëse.

Ndërsa në të gjithë botën koronavirusi ka marrë 229, 179 jetë njerëzish.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Vendet më të prekura janë SHBA, Italia, Franca, Kina dhe Spanja. Virusi po bën kërdinë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku aty deri më tani kanë humbur jetën 61,669 pacientë dhe janë infektuar 1,064,572 qytetarë. Situtata paraqitet më mirë në Kinë. Në Itali janë shënuar 27,682 viktima dhe në Spanjë 24,543 pacientë kanë humbur jetën. Sakaq, në Francë kanë humbur betejën me COVID-19 24,087 qytetarë.

Burimi:Worldometers

(A.K.Dosja.al)

Shto Koment