Bota

Lajm i mirë nga Spanja/ Gjatë 24 orëve regjistrohet një viktimë dhe 510 raste të reja me Covid-19

Sipas të dhënave së fundmi jka humbur jetën vetëm një person dhe numri në total i jetëve të humbura ka shkuar në 27.118. Ndërkohë sipas mediave ndërkombëtare së fundmi vend janë regjistruar 510 raste të reja dhe  numri i përgithshëm i të infektuarve ka shkuar në 283.849,
Featured image of article: Lajm i mirë nga Spanja/ Gjatë 24 orëve regjistrohet një viktimë dhe 510 raste të reja me Covid-19 Foto Ilustruese

SPANJË- Spanja ka bërë publike shifrat e fundit përsa i përket të dhënave nga covid-19. Gjatë 24 orëve të fundit është shënuar numri më i ulët i viktimave në Spanjë që nga fillimi i pandemisë Covis-19.

Sipas të dhënave së fundmi jka humbur jetën vetëm një person dhe numri në total i jetëve të humbura ka shkuar në 27.118. Ndërkohë sipas mediave ndërkombëtare së fundmi vend janë regjistruar 510 raste të reja dhe  numri i përgithshëm i të infektuarve ka shkuar në 283.849,

Deri më tani janë shëruar 96.958 persona, ndërkohë që 854 ndodhen në gjendje të rëndë. Sakaq, që nga fillimi i pandemisë, në Spanjë janë bërë mbi 3.5 milionë testime.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi:.worldometers

(A.K.dosja.al)

Shto Koment