Bota

Lajm i mirë nga Rusia/ Shërohet zëdhënësi i Vladimir Putin

Ndërkohë mediat vendase bëjnë me dije se 52 vjeçari do të qëndrojë edhe për dy javë të tjera në shtëpi ku dhe do të trajtohet për koronavirusin.
Featured image of article: Lajm i mirë nga Rusia/ Shërohet zëdhënësi i Vladimir Putin Dmitry Peskov

RUSI– Dmitry Peskov, zëdhënës i presidentit rus, Vladimir Putin, është shëruar nga Covid-19 dhe ditën e sotme ka dalë nga spitali. Ndërkohë mediat vendase bëjnë me dije se 52 vjeçari do të qëndrojë edhe për dy javë të tjera në shtëpi ku dhe do të trajtohet për koronavirusin.

Peskov është shtruar në spital pasi ai dhe gruaja e tij, Tatyana Navka, kanë dalë pozitive në testet për koronavirus, më 12 maj. Navka është shëruar dhe dhe ka dalë nga spitali më 21 maj.

Kujtojmë se në Rusi me sëmundjen vdekjeprurëse janë infektuar edhe zyrtarë të tjerë rusë, përfshirë kryeministrin Mikhail Mishustin, ministren e Kulturës, Olga Lyubimova, dhe ministrin e Ndërtimit, Vladimir Yakushev.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Deri më tani Rusiaa ka konfirmuar mbi 353,400 raste të të infektuarve me koronavirus dhe mbi 3,600 viktima.

Burimi: forbes.ru

(A.K.dosja.al)

Shto Koment