Rajoni

Lajm i mirë në Greqi, Kryepeshkopi Iernymos del nga spitali pas infektimit me Covid-19

Lajmin e kanë bërë të ditur vetë Kryepeshkopata, e cila ka thënë se me preferencë të mjekëve, ai do të vazhdojë mjekimin në shtëpi.
Featured image of article: Lajm i mirë në Greqi, Kryepeshkopi Iernymos del nga spitali pas infektimit me Covid-19 Kryepeshkopi Ieronymos

GREQI-Kryepeshkopi i Athinës, Ieronymos do të dalë sot nga spitali Covid, në të cilin po trajtohet. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Kryepeshkopata, e cila ka thënë se me preferencë të mjekëve, ai do të vazhdojë mjekimin në shtëpi.

Këtë mëngjes, Kryepeshkopi do të bëjë të gjitha ekzaminimet dhe analizat e fundit në mënyrë që të vendoset se kur do të dalë nga spitali. Pas spitalit mjekët kanë dhënë lajmin se, Kryepeshkopi do të mbahet nën kontroll për disa ditë në shtëpinë e tij.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Kryepeshkopi Ieronymos u diagnsotikua pozitiv me Covid-19, në datën 16 nëntor. Ai fillimisht simptomat i tregoi dy ditë më vonë ku dhe u shtrua në spital. Ndërsa para pak ditësh ia u fut nëkujdesi intensiv për arsye parandaluese.

(I.A/dosja.al)

Një Koment në “Lajm i mirë në Greqi, Kryepeshkopi Iernymos del nga spitali pas infektimit me Covid-19

  1. Po pse ky na qenka ” lajm i mire”?

Shto Koment