Politike

LAJM I MIRË! Manastirliu nxjerr FOTON: 76-vjeçari nga Shkodra lë spitalin pas 40 ditësh betejë me Covid-19

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu shkruhet se 76-vjeçari nga Shkodra mposhti virusin pas një beteje prej 40 ditësh të vështira, ndërsa bën thirrje për zbatim të masave ndaj koronavirusit.
Featured image of article: LAJM I MIRË! Manastirliu nxjerr FOTON: 76-vjeçari nga Shkodra lë spitalin pas 40 ditësh betejë me Covid-19 Fotoja e Manastirliut

TIRANË- Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastisliu ka publikuar foton e një të shëruari nga Covid-19 që la sot spitalin për t’iu bashkuar familjes. Në postimin e ministres Manastirliu shkruhet se 76-vjeçari nga Shkodra mposhti virusin pas një beteje prej 40 ditësh të vështira, ndërsa bën thirrje për zbatim të masave ndaj koronavirusit.

“Pas 40 ditësh të vështira në spital në luftë me virusin e rrezikshëm, 76 vjeçari nga Shkodra u rikthye sot pranë familjes, pasi e ka mundur sëmundjen, falë punës së palodhur dhe përkushtimit të stafit mjekësor. Mos e ulni vigjilencën, të zbatojmë rregullat”, shkruan ministrja.

POSTIMI I PLOTË:

 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ditën e sotme Ministria e Shëndetësisë raportoi për 80 pacientë të shëruar nga Covid-19 në 24 orët e fundit, ndërsa nga mbi 800 tamponë të bërë, kanë dalë pozitivë 151 persona.

 (k.m./dosja.al)

 

Shto Koment