Sport

Lajm i keq në Kosovë, dy futbollistë minorenë rezultojnë pozitivë me COVID-19

Lajmin e publikon vetë klubi nga Suhareka, FC Ballkani
Featured image of article: Lajm i keq në Kosovë, dy futbollistë minorenë rezultojnë pozitivë me COVID-19 Foto ilustruese

Dy futbollistë të ekipit të të rinjve te FC Ballkani në kampionatin e Kosovës kanë dalë pozitivë me koronavirus. Klubi i futbollit sot ka postuar një mesazh kurajues për dy vëllezërit me mbiemrin Kolgeci.

“Kampionët tanë po përballen fuqishëm me Covid-19! Janë këta vëllezërit Kolgeci, sinonim i urtësisë, edukatës dhe shpirtit garues! Është forca e tyre shpirtërore dhe karakteri i trashëguar nga prindi i tyre mjek për t’u përballur me çdo sfidë e edhe me këtë që nuk kursen as sportistë!

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në emër të FC Ballkanit, respektivisht të presidentit të klubit dhe gjithë fëmijëve të Shkollës së Futbollit dhe trajnerëve, ju dëshirojmë shërim të shpejtë dhe kthim në fushën e futbollit! Qëndroni të fortë kampionë, si gjithmonë!”, shkruhet në njoftimin e tyre.

M.P. / Dosja.al

Shto Koment