Aktualitet

Zbulohet kush është viktima tek “Xhamlliku”, ish-punonjës policie

Burime nga vendi i ngjarjes bëjnë me dije se ai është  26 vjeç dhe ka qenë ish-punonjës policie.
Featured image of article: Zbulohet kush është viktima tek “Xhamlliku”, ish-punonjës policie Pamje nga vendi i ngjarjes

TIRANË- Dosja.al ka mësuar se sipas informacioneve të deritanishme mësohet se viktima është Santiago Malko.

Ai është gjetur i plagosur dhe më pas ndërroi jetë në makinën e tij. Burime nga vendi i ngjarjes bëjnë me dije se ai është  26 vjeç dhe ka qenë ish-punonjës policie.

Malko është 26 vjeç është ish-punonjës i patrullës së përgjithshme në Policisë e Shtetit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Deri tani mësohet se viktima ka pasur një precedent të mëparshëm penal, apsi në viti 2016 është përfshirë në një sherr për një borxh prej 1 mijë eurosh. Kjo mund të jetë një nga pistat e hetimit të policisë. 

Një atentat mafioz ka ndodhur sot në mbrëmje në Tiranë. Është ekzekutuar brenda makinës së tij, Santiago Malko, ish-punonjës policie. Malko është qëlluar disa herë në ecje dhe më pas me një plumb në kokë nga afër. Autorët e kanë njdekur për disa qindra metra dhe më pas i kanë prerë rrugën. Pas ngjarjes është gjetur dhe makina e autorëve e djegur në fshatin Ferraj.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment