LIVE UPDATES
Aktualitet

Ekzekutohet pranë lokalit ish-polici Xhelal Reçi në Laç. Pista, atentati ndaj djalit

1 Nëntor 2021, 06:56 Nga DOSJA
Ekzekutohet pranë lokalit ish-polici Xhelal Reçi në Laç.

LAÇ– Xhelal Reçi, 61 vjeç, banues në Laç dhe ish-efektiv i Policisë së Shtetit është ekzekutuar me armë zjarri mëngjesin e sotëm në qendër të qytetit të Laçit. Rreth orës 07:23 të mëngjesit, Reçi shkoi të hapte dy bizneset e tij në qendër të Laçit, një bar kafe dhe një dyqan me veshje, por sapo zbriti nga makina tip “Mercedez Benz”, u qëllua me breshëri plumbash. Ish-efektivi 61-vjeçar tentoi të shpëtonte duke u larguar drejt bizneseve të tij, por plumbat e kapën dhe e lanë të pajetë në tokë.

Policia ka rrethuar menjëherë zonën dhe ka ngritur pika kontrolli për të bërë të mundur kapjen e autorëve, të cilët mendohen se ishin dy. Këta të fundit, besohet se e kanë ruajtur dhe vëzhguar Reçin prej disa ditësh dhe kanë pritur momentin e duhur për ta vrarë. Zona në të cilën ka ndodhur ngjarja e rëndë është shumë pranë komisariatit të policisë dhe e rrethuar me kamera sigurie, të cilat do të përdoren për të bërë identifikimin e autorëve që ishin pa maska.

Pak minuta pas ngjarjes së rëndë, efektivët gjetën në afërsi të lumit Mat në Milot një mjet tip ‘Toyota’ të djegur, i cili mendohet se është i autorëve. Mjeti është sekuestruar dhe është dërguar pranë ekipit të kriminalistikës të cilët do të bëjnë hetimet e nevojshme për të parë nëse atnetatorët kanë lënë gjurmë të tyre apo armët që përdorën për të vrarë ish-efektivin Reçi.

Vetë viktima njihet në zonë si një person i qetë dhe pista e parë që ka grupi hetimor mbi tavolinë është ajo e konflikteve të djalit të tij, Besnik Reçi. Ky i fundit ka rënë pre e një atentati në vitin 2020, teksa ishte në makinë bashkë me familjen e tij, bashkëshorten dhe dy fëmijët e mitur. Ata u qëlluan nga dy persona që lëviznin me motor, por asnjëri nuk u lëndua. Edhe pse ka kaluar më shumë se një vit nga ngjarja, autorët ende nuk janë kapur e as identifikuar.

ZHVILLIMET ORË PAS ORE:

Ekzekutimi i Reçit në Krujë, makina e autorëve e vjedhur në Fier (DYSHIMET E PARA)

Skema/ Besnik Reçi shoqërohej me një person nga bota e krimit, i burgosur përjetë

Vrasja e ish-efektivit Reçi mëngjesin e sotëm, del fotoja e djalit të tij

Asnjë gjurmë në të! Atentatorët e ish-efektivit Reçi e vodhën “Toyota”-n në Fier

Autorët ishin 3, njëri priti në mjet! Si u vra ish-efektivi në Laç, kamerat filmuan

U ekzekutua teksa po hapte qepenin e dyqanit! Gjaku i Reçit ende në tokë

VD/’Na ndiqte një motor, më pas qëlluan’,si i shpëtoi atentatit djali i Reçit

‘U qëllua sapo zbriti nga Benz-i’/ DETAJET nga vrasja e Reçit, tentoi të largohej…

Vrasja e Reçit/ PAMJE nga vendi i ngjarjes, policia rrethon zonën

Vrasja e Reçit në Laç/ Gjendet një makinë e djegur pranë lumit

U vra sot! Djali i Reçit ‘pre’ e atentatit në 2020-ën(Çfarë denoncoi te Berisha)

Vrasja e ish-efektivit në Laç, policia: Kemi rrethuar zonën, në kërkim të autorit

Vrasja në Laç! EMRI i ish-policit të ekzekutuar, autori në kërkim

(a.b;f.m/dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

aktualitet aktualitet ekzekutohet ish-efektivi xhelal reci vrasje në laç xhelal reci ekzekutohet ish-efektivi xhelal reci vrasje në laç xhelal reci

Sondazh

Poll

Zjarr masiv në Shkodër/ Flakët SHKRUMBOJNË tregun e rrobave të përdorura dhe disa banesa

Zjarr masiv në Shkodër/ Flakët SHKRUMBOJNË tregun e rrobave të përdorura dhe disa banesa

Zjarrfikëset në luftë me flakët në Shkodër, rrezikohen banesat

Zjarr në një treg rrobash në Shkodër/ Shtëllunga gjigande e tymit pushton zonën

“Jam çliruar nga ankthi i vulës dhe i logos”,Basha: Kushti që kam është distancimi nga Rama dhe Meta

Rrëzimi i interperlancës me Ramën, Spaho: Së shpejti do të zbytheni me këto qëndrime

Tritan Shehu: Berisha është anëtar i grupit të PD, po shkelni rregulloren

"Kuvendin po e trajtoni si dyqanin tuaj personal"/ Bardhi: Keni ndryshuar ditën e seancës plenare

"As emrin nuk guxoni t'ia përmendni"/ Vokshi dhe Felaj zihen për Sali Berishën: Nuk vendos Kuvendi

Klevis Balliu dëmtohet nga gazi lotsjellës i hedhur nga policia në protestë, të lënduar edhe Noka

Protesta e opozitës, qytetarët hedhin sende në drejtim të policisë, lëndohet efektivi

Protestuesit i vënë flakën gomave para bashkisë, zjarri shuhet nga policia

Përplasjet në Kuvend/ Seanca ndërpritet sërish 5 minuta, Nikolla-Nokës:Po më kërcënon? Të të vij zor

Opozita bllokon foltoren, Noka-Nikollës: Je përfaqësuese dinjitoze e narkoshtetit!

Bardhi ndryshime në Grupin Parlamentar të PD-së kërkon rikthimin e Berishës,Nikolla refuzon kërkesën

Freskohet me ujë dhe niset me vrull drejt policisë, çfarë synonte të bënte protestuesi para Kuvendit

Protestuesit qëllojnë me vezë dhe fruta policinë para Kuvendit: Hapeni rrugën!

Zjarr dhe tym i zi, protestuesit ndezin gomat jashtë Kuvendit

Protesta e opozitës, protestuesit vendosin goma të vjetra jashtë Kuvendit

Investigimi i Rai3, Meloni në krah të Ramës: Nuk ishte ai shenjestra, mirënjohës qeverisë shqiptare

Reportazhi i Rai3/ Rama: Shpëtuam afganët nga vdekja kur asnjë vend i NATO-s nuk i pranoi

Konferenca me Melonin në Shëngjin, Rama për investigimin e Rai 3: U hodh baltë mbi shqiptarët

Deputeti i opozitës italiane përplaset me Melonin në kampin e Gjadrit:Badigardët tuaj po më dhunojnë

“Mos i falni më"/ Rama për Opozitën: Braktiseni në vetminë e ujërave të zeza

Akuzat e Ahmetajt/ Rama: U përdor si hero një i arratisur i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga SPAK

Reportazhi i RAI3/ Rama: Nuk iu shmanga ballafaqimit, gazetarët këtë e quajtën kurojo të madhe

Reportazhi i RAI3/ Rama: E kishin me Italinë, por RAI 3 dha një shfaqe të shëmtuar

Reportazhi i RAI3/ Rama: Baltë e pamerituar për Shqipërinë dhe shqiptarët

Tensionohet situata, zjarr para bashkisë së Tiranës, protestuesit i vënë flakën gomave

Themelohet Partia Mundësia, Shehaj: Jemi bashkuar për të bërë realitet një parti të re politike

"Regjimet nuk kanë kurrë fund të lavdishëm"/Noka: Sa më shumë Edveri juaj të rrisë represionin e tij

Açka vendos fotot e Stalinit dhe Leninit në sallën e Kuvendit

E paprecedentë në Kuvend, gardisti urdhëron gazetarët të dalin nga salla, ata i kthehen: Gangster

Projekt-rezoluta për krimet e komunizmit/ Gjekmarkaj: Nuk u kërkua kurrë falje!

"Shpik histori nga Ilirët e Pellazgët", Spiropali-Basha, replika: Keni një paqartësi historike

Vettingu në politikë, Spiropali: SPAK-un e kemi lënë të lirë nga kontrolli politik

Basha: Të vetmet akte të dërguara për luftën ndaj korrupsionit janë varrosur në sirtarë

Komisioni hetimor antikorrupsion/ Sula: Hiqeni nga rendi i ditës, të raportojnë institucionet

Shehu nga kuvendi: OKB votoi rezolutën për të njohur genocidin serb, mazhoranca jonë e rrëzoi

Pr. vendimi për ngritjen e Komisionit të Posaçëm Antikorrupsion,Gazment Bardhi largohet nga Kuvendit

Kuvendi voton sot Komisionin antikorrupsion,Nikolla nxjerr gazetarët nga salla,reagon ashpër opozita

Rrëzohet kërkesa e opozitës për mocionin me debat / Zhupa-Nikollës: Dëshiron t’i tregosh besnikëri

Komisioni i Posaçëm Antikorrupsion/' Basha: Manovër elektorale e Ramës. Nuk mund të jemi pjesë

Dhunimi i Sokol Mëngjesit/ Policia: Arrestohet organizatori, 20 mijë euro për atë që jep informacion

"E ardhmja nuk mund të mbrohet nga arma", Rama: Ka ardhur koha të ndërtojmë një NATO të arsimit

"Pyes veten kush je"/ Bardhi replikon me Spiropalin: Mos je gjë motra e Olsi Ramës

Rezoluta anti-korrupsion, Çuçi: Ka rënë korrupsioni, 95 % e shërbimeve kryhen nga telefoni

"Vënia në kontroll e SPAK, fantazi"/ Rama i kthehet Opozitës: Po treteni tek 'Rrugica e Shpresës'

Rama mban fjalën në seancë plenare, deputetët godasin tavolinat

"Keni ende shumë për të parë"/ Rama: Korrupsioni në Shqipëri vazhdon

Rezoluta e PS-së në Kuvend/ Rama: Jemi në luftë me korrupsionin prej 10 vjetësh