Politike

Vijojnë LEVIZJET në selinë blu, Fatmir Mediu mbërrin në zyrën e Bashës

Tashmë atyre iu është bashkuar edhe Mediu, i cili po diskuton kokë më kokë me Bashën dhe Gazment Bardhin.
Featured image of article: Vijojnë LEVIZJET në selinë blu, Fatmir Mediu mbërrin në zyrën e Bashës Fatmir Mediu

TIRANË– Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu ka mbërritur në zyrën e Partisë Demokratike, ku pas humbjes në zgjedhjet e 25 prillit, ka pushutar heshtja. Fillimisht në zyrën e Bashës ka shkuar koordinatori i Posaçëm Politik,  Eduart Halimi.

Ky i fundit ka biseduar me Bashën për rreth 60 minta dhe më pas është larguar, ndërsa pas tij në seli ka shkuar edhe kreu i Partisë për Drejtësi, Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi. Tashmë atyre iu është bashkuar edhe Mediu, i cili po diskuton kokë më kokë me Bashën dhe Gazment Bardhin.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Mbetet për t’u parë se cila do të jetë lëvizja e radhës e numrit një të PD-së, i cili këto zgjedhje ka arritur që të grumbullojë 59 mandate. 

(f.m/dosja.al)

Shto Koment