Aktualitet

U shkarkua nga Vettingu, ish-anëtarja e Gjykatës Kushtetuese bën ankesë në Strasburg

Hoxhaj u shkarkua nga Gjykata Kushtetuese më 3 maj të 2019, pasi nuk kaloi vettingun.
Featured image of article: U shkarkua nga Vettingu, ish-anëtarja e Gjykatës Kushtetuese bën ankesë në Strasburg

Tiranë- Altina Xhoxhaj, ish-anëtarja e Gjykatës Kushtetuese,  e cila u shkarkua nga Vettingu ka ankimuar vendimin e KPK dhe KPA-së në Gjykatën e Strasburgut.

Hoxhaj u shkarkua nga Gjykata Kushtetuese më 3 maj të 2019. Mësohet se gjykata e Strasburgut pranon ankesën e Altina Xhoxhajt.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Sipas hetimit të thelluar të nga vettingu, Altina Xhoxhaj nuk justifikon pasurinë e deklaruar.

(J.V, A.M/Dosja.al)

Një Koment në “U shkarkua nga Vettingu, ish-anëtarja e Gjykatës Kushtetuese bën ankesë në Strasburg

  1. Per keto gjykates e prokurore qe nuk justifikojne pasurine e vene, ligji duhet te veproje sikurse me shkelesit e ligjeve, abuzim me pushtetin, pra korrupsion. Ne kete konteks lind pyetja, ku e gjejne keta gjykates, apo prokurore ate force sa te bejne ankim ne gjykaten e te Drejtave e Lirive te Njeriut ne Strasburg,ku tek avoketerit qe ushqenje gjykates te superkorruptuar ne mos gaboj ne Strasburg, apo tek "kompromisi" me avokaten e popullit, ku jo pak here i ka bere avokatine djallit duke i cvatur shtetin miljona euro, ku?

Shto Koment